Po raz pierwszy w Chyloni dzięki Fundacji ALIS Gra terenowa w lekkiej formule uwrażliwia na problem hejtu i mowy nienawiści, a dzięki wzmacnianiu i rozwijaniu supermocy życzliwości pomaga walczyć z tym niekorzystnym zjawiskiem społecznym!
Wydarzenie jest bezpłatne i skierowane w szczególności do – rodzin z dziećmi w wieku 6-12 lat, mieszkańców dzielnicy
Chylonia.
DOŁĄCZ DO DRUŻYNY SUPERBOHATERÓW
Na miejsce startu wyznaczyliśmy Osiedle STO10 Chylońska w gdyńskiej dzielnicy Chylonia. Tu mali SuperBohaterowie rozpoczną przygodę „promotora życzliwości”. Meta została zaplanowana w Parku Kilońskim podczas sąsiedzkiego Pikniku Międzypokoleniowego, organizowanego w ramach Święta Ulicy Chylońskiej.
- „Bądź wzorem dla innych! Wspieraj, bądź życzliwy i prawdomówny. Walcz z niesprawiedliwością, złośliwością, hejtem. Reaguj na wszystkie zachowania, przez które dzieci i dorośli mogą czuć się smutni lub skrzywdzeni! Jeśli Ci się uda, dołączysz do zacnego grona SuperBohaterów Życzliwości!” – tak brzmi wyzwanie, które mali i duzi uczestnicy podejmą podczas gry terenowej, ponieważ w Fundacji ALIS chcemy wspierać budowanie więzi, współtworzenie życzliwych sąsiedzkich społeczności, oraz przestrzeni do kreatywnej i mądrej zabawy i współpracy w rodzinie – mówi Malina Różańska, Prezes Zarządu Fundacji ALIS.
TRASA PO KompetencjE przyszłości - współpracĘ, logikĘ i kreatywność
Z mapą-scenariuszem gry pod pachą, rodzinne zespoły będą przemierzać dzielnicę na dystansie około 1 kilometra, w poszukiwaniu logicznych wskazówek i kreatywnych wyzwań. Zabawa jest tylko pretekstem do uświadomienia przyczyn i konsekwencji hejtu i innych form agresji oraz, co ważniejsze, przekazania dzieciom narzędzi radzenia sobie w tych trudnych sytuacjach.
Uczestnicy odwiedzą interaktywne stacje z animatorami, przeplatane zagadkami logiczno-matematycznymi, których celem jest odkrycie komunikatów wzmacniających moce SuperBohaterów, takich jak np. „Zawsze mówię prawdę!”, „Dotrzymuję słowa!”, „Pomagam innym!”. Każde napotkane na trasie zadanie pozwala na konfrontację z trudnymi społecznie sytuacjami w bezpiecznych i przyjaznych warunkach, np. „czy ustąpić miejsca starszej osobie?” lub „czy zwrócić zgubiony przedmiot?”. Uczestnicy sami decydują, jak postąpić. Każda z przedstawionych sytuacji i związanych z nimi decyzji to przyczynek do dyskusji z dzieckiem na temat określonych postaw.
Niczym gra komputerowa, ale w realnym świecie
Gra jest tak skonstruowana, że żaden uczestnik nie opuści jej bez choć jednej sprawności SuperBohatera. Jednak tylko zdobycie wystarczającej liczby sprawności pozwoli na dołączenie do zacnego grona Drużyny Superbohaterów! Dzieci samodzielnie rozwiązują przygotowane zadania. Łamigłówki zaciekawią również rodziców, dzięki czemu wspólny spacer jest miło spędzonym czasem pełnym wciągających aktywności. Ta gra terenowa wciąga niczym gra komputerowa, ale – w przeciwieństwie do tej ostatniej – wzmacnia poczucie wpływu na rzeczywistość w otaczającym nas prawdziwym świecie, offline! Po rozwiązaniu całego zadania uczestnicy wezmą udział w EkoWarsztatach, będą mieli możliwość ozdobienia Tarczy SuperMocy oraz wykonania EkoMedali Superbohaterów – zachęca do udziału Joanna Malecka-Nowosielska, Wiceprezes Zarządu Fundacji ALIS.
deweloper dla dobra dzielnicy
Angażowanie rodziców i dzieci w aktywne spędzanie czasu offline w przestrzeni miejskiej, takiej jak właśnie gry terenowe, buduje więzi rodzinne i sąsiedzkie. To okazja do spędzenia przyjemnego i pożytecznego czasu razem na powietrzu. To również dobry sposób na lepsze poznanie dzielnicy.
- W REAPOLIS hasło #Tworzymy Dobre Miejsca to nie slogan reklamowy, lecz wartość, według której działamy. Chcemy, aby mieszkańcy dzielnic – w tym przypadku Chyloni - w których REAPOLIS realizuje swoje inwestycje deweloperskie, mogli korzystać z komfortu otoczenia, w którym spędzą wolny czas w atrakcyjny sposób oraz w dobrej, sąsiedzkiej atmosferze. To dlatego postanowiliśmy zaangażować się w ten projekt. – mówi Mirosław Zalewski, Prezes Zarządu spółki REAPOLIS.
Fundacja Alis dla rodzin ChyLoni
Przemyślane gry miejskie takie jak „STOP HEJT - Odkryj Twoje SuperMoce!” tworzą wzorzec pokazujący rodzicom jak wspólnie i atrakcyjnie spędzić wolny czas z dzieckiem. Gra „STOP HEJT - Odkryj Twoje SuperMoce!” wyposaża dzieciaki w „tarcze” w postaci świadomości swoich silnych stron, takich jak: empatia, odwaga, poczucie sprawczości, życzliwość, pogoda duch, przestrzeganie zasad logicznego myślenia, wzmacniając ich pewność siebie i poczucie wpływu. Taki śwat chcemy współtworzyć w Fundacji ALIS, dlatego zorganizowaliśmy to niezwykłe wydarzenie dla naszego sąsiedztwa – dodaje Joanna Małecka-Nowosielska.
Serdecznie zapraszamy wszystkie rodziny!
Szczegóły organizacyjne
Gra terenowa „STOP HEJT – odkryj Twoje supermoce!”
Termin: niedziela, 11 września 2022
Godziny: 13.00 – 17.00
Rejestracja na grę: od g. 13.00 do g.16.00
Czas trwania gry: ok. 1-1,5h
Miejsce startu: Osiedle STO10 Chylońska
Meta: Park Kiloński, sąsiedzki Piknik Międzypokoleniowy w ramach Święta Ulicy Chylońskiej
Napisz komentarz
Komentarze