To już kolejna edycja programu realizowana przez Instytut Debaty Publicznej, która skierowana jest do studentów i doktorantów wszystkich uczelni wyższych. Stanowi on odpowiedź na zwiększone zapotrzebowanie studentów do poszerzenia kompetencji w zakresie nie tylko teoretycznego, ale przede wszystkim praktycznego wymiaru zakładania i prowadzenia własnego biznesu.
Celem cyklu szkoleń jest zwiększenie liczby młodych ludzi na rynku pracy, nie tylko jako ekspertów w swoich dziedzinach, ale również przedsiębiorców prowadzących własne firmy. O dużym zainteresowaniu problematyką projektu świadczy fakt, że jak wynika z badań Politechniki Poznańskiej, chęć utworzenia własnej firmy deklaruje aż 32% studentów.
Młodzi ludzie, w tym kontekście mam na myśli studentów i doktorantów, bardzo często planują ścieżkę kariery w oparciu o chęć utworzenia własnego biznesu. Niejednokrotnie zniechęca ich jednak brak wiedzy odnośnie tworzenia biznesplanów czy rejestrowania firmy. Skłoniło nas to do utworzenia programu, który zapewni im tę wiedzę bezpłatnie - wskazuje Andrzej Skiba, prezes zarządu Instytutu Debaty Publicznej.
W ramach projektu zrealizowany zostanie cykl szkoleń w formule stacjonarnej oraz online, prowadzonych przez naukowców, prawników i przedsiębiorców. Ponadto uczestnicy wezmą udział w webinarach, podczas których mentorzy - osoby wykształcone i pracujące w danej branży, wspomagają uczestników programu w tworzeniu biznesplanu, opierając się na formule Business Model Canvas.
Stawiamy na zajęcia praktyczne po to, żeby każdy z uczestników z programu wyszedł już ze wstępną koncepcją swojego biznesu i wiedzą skąd pozyskać środki na jego realizację - mówi Wiktoria-Polacka Hołdys, koordynatorka programu.
Zajęcia w ramach Studenckiej Akademii Biznesu rozpoczną się w połowie października i potrwają do połowy grudnia. Ich zwieńczeniem będzie konferencja podsumowująca, która odbędzie się w Gdańsku. Dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki udział w zajęciach jest całkowicie bezpłatny. Zapisy do programu są prowadzone poprzez stronę: http://sab.edu.pl.
—----------------------------------
Instytut Debaty Publicznej jest realizatorem zadań publicznych, projektów edukacyjnych, szkoleń i wykładów obejmujących tematykę: nauk prawnych, nauk społecznych oraz umiejętności miękkich i biznesowych, w tym wystąpień publicznych, sztuki debatowania, erystyki, argumentacji, pracy zespołowej, zarządzania sobą w czasie. Od 2022 roku jest podmiotem prowadzącym Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku.
Napisz komentarz
Komentarze