Starogardzcy kryminalni, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, przejęli w miniony poniedziałek znaczną ilość środków odurzających. Policjanci zabezpieczyli między innymi 3 kilogramy suszu roślinnego, 10 krzewów konopi indyjskich oraz 200 gramów haszyszu.
Do policyjnej celi trafił również 38-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego, do którego należały zabezpieczone środki odurzające. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku, gdy próbował ukryć pod zaparkowanym pojazdem znajdujące się w foliowym worku narkotyki. Legitymowany 38-latek zachowywał się nerwowo, co wzbudziło u policjantów dodatkowe podejrzenia. W wyniku dokładnego przeszukania znajdujących się na posesji garaży policjanci zabezpieczyli znaczną ilość marihuany oraz plastikowy pojemnik z haszyszem. Co więcej, mężczyzna wskazał funkcjonariuszom miejsce w pobliskim lesie, gdzie uprawiał konopie indyjskie. Policjanci zabezpieczyli tam 10 zakazanych w Polsce roślin.
Mężczyzna podejrzewany o popełnienie przestępstwa narkotykowego został doprowadzony do komendy, gdzie spędził noc w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Przeprowadzone czynności oraz zabezpieczony materiał dowodowy pozwoli teraz mundurowym na przedstawienie 38-latkowi zarzutu dotyczącego posiadania znacznej ilości środków odurzających. Śledczy wystąpią również do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztu. Za popełnienie tego przestępstwa Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 10 lat więzienia.
To kolejne zabezpieczone w tym roku narkotyki, które dzięki skutecznym działaniom miejscowych policjantów nie trafią w ręce osób nieświadomych zagrożenia. Policjanci przypominają, że środki odurzające są niebezpieczne dla życia i zdrowia, a ich posiadanie jest karalne. Aby uchronić siebie i swoich bliskich przed zagrożeniami dotyczącymi przestępczości narkotykowej, warto przekazać informacje dotyczące tego rodzaju przestępczości funkcjonariuszom z najbliższej jednostki. Informacje związane z zagrożeniami dotyczącymi przestępczości narkotykowej mogą być również nanoszone na krajową mapę zagrożeń bezpieczeństwa.
Napisz komentarz
Komentarze