Reklama
środa, 12 lutego 2025 05:27
Reklama

Dwa wieczory, ponad 20 artystów i Ewa Błaszczyk. Za nami XXIII Noc Bardów im. Ryszarda Rebelki

Za nami XXIII, wyjątkowa Noc Bardów im. Ryszarda Rebelki. Wyjątkowa, bo na jednej scenie wystąpiło przeszło 20 artystów znanych z poprzednich edycji imprezy. Nie zabrakło też gwiazdy ogólnopolskiego formatu. Koncert Ewy Błaszczyk spotkał się z owacjami na stojąco, mimo zapalenia krtani, z jakim borykała się aktorka. 
Dwa wieczory, ponad 20 artystów i Ewa Błaszczyk. Za nami XXIII Noc Bardów im. Ryszarda Rebelki

Tegoroczna edycja Nocy Bardów zapadnie w pamięć przybyłych na nią gości jako wydarzenie wyjątkowo udane. W piątek wieczór, podczas przeszło 4-godzinnego koncertu na jednej scenie wystąpiło ponad 20 artystów.

>>FOTORELACJA<< 

- Inicjatorem Nocy Bardów był pieśniarz, poeta, kabareciarz i wielki fan naszej małej ojczyzny – powiedziała Ewa Betcher, dyrektor Starogardzkiego Centrum Kultury podczas powitania gości. - To właśnie Ryszard Rebelka stworzył Noc Bardów. Jego ideą było stworzenie miejsca, gdzie uzdolniona młodzież będzie mogła wystąpić przed szerszą publicznością, i trzeba przyznać, że to się udało. W ciągu 22 edycji wystąpiło blisko 700 wykonawców ze Starogardu Gdańskiego, okolic ale również zza granicy. Dziś usłyszycie blisko 23 wykonawców, laureatów, przyjaciół Nocy Bardów z 22 poprzednich edycji. Chciałabym również dodać, że cały dzisiejszy koncert jest nagrywany a z nagranego materiału powstanie płyta, którą będziecie państwo mogli nabyć przy najbliższej Nocy Bardów – dodała Ewa Betcher.

>> FILM (występ Kamila Zaremskiego) <<

Spośród wykonawców, którzy zaprezentowali się w piątek, publiczność wybrała trzech mających wystąpić w sobotę przed koncertem gwiazdy wieczoru – Ewy Błaszczyk. Wśród najwyżej ocenionych znaleźli się Elwira Pączek (znana m.in. z Teatru Kuźnia Bracka), Kamil Zaremski (absolutna perełka XXIII Nocy Bardów) oraz Paweł Orlikowski (który zasłynął podczas minionych edycji wykonaniem „Dezyderaty”).

>> FILM (występ zespołu Drachells) <<

Pozostali wykonawcy XXIII Nocy Bardów im. Ryszarda Rebelki:

Jacek Ćwikliński z zespołem Drachells 
Nina Ciecholewska 
Elwira Pączek 
Mirosława Mőller 
JANDORAN – Stanisław Jasinowski 
Marcin Bryja 
Kamil Zaremski 
Paulina Statucka 
Familia HP 
Paweł Orlikowski 
Aneta Gołębiewska 
Krzysztof Gdaniec 
Radosław Ciecholewski 
Teatr Kuźnia Bracka 
Szymon Brucki 
Anna Szmaglińska 
Dorota Piekarz 
Marta Kubaczyk 
Ewa Ostrowska 
Jacek, Agata i Tata, czyli Jacek Hoduń, Agata Hoduń i Sławek Hoduń 
Jan Radzewicz 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

ja 04.12.2015 09:44
"Kamil Zaremski (absolutna perełka XXIII Nocy Bardów)" - kto wam to kazał napisać>? Toć to mlody nie okrzesany jeszcze czlowiek i musi sie duuuzo nauczyc a wy tu do jakiejs perelki go porównujecie. Masakra - ta wasza rzetelność dziennikarska wPIS......

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
słuchalec 30.11.2015 07:26
bardzo ładnie :)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu portalpomorza.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: -7°C Miasto: Gdańsk

Ciśnienie: 1033 hPa
Wiatr: 13 km/h

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: StanleyTreść komentarza: Tusk wielokrotnie dawał wyraz, delikatnie mówiąc, niechęci do tego co poleskie i patriotyczne. zgodzę sie z Sp. Alboinem, że każdy może sie pomylić, błądzić, natomaist rzesza gawiedzi, któej to nie przeszkadza, albo nawet sie PODOBA, powinna budzić przerażenie.Źródło komentarza: BEZ STRACHU. Albin Siwak o Doladzie Tusku - szokujące wspomnienieAutor komentarza: BogdanTreść komentarza: Oszukują i faszerują. Nie papryczkowe ani malinowe tylko pestycydowe...Źródło komentarza: Nowy test Fundacji Pro-Test: Wszystkie sprowadzane z zagranicy pomidory zawierały pestycydyAutor komentarza: Westlake LoanTreść komentarza: Jestem szczerze wdzięczny Panu za poprowadzenie mnie właściwą drogą, która umożliwiła mi dzisiaj otrzymanie pożyczki po tym, jak oszuści oszukali mnie z pieniędzy. Jeśli znalazłeś się w skomplikowanej sytuacji i chcesz uzyskać pożyczkę od osoby godnej zaufania i uczciwej, nie wahaj się skontaktować z WESTLAKE LOAN pod adresem: [email protected] Telegram___https://t.me/loan59Źródło komentarza: Mężczyzna chciał zabić żonę siekierą. Później popełnił samobójstwo.Autor komentarza: RamparamTreść komentarza: Biedny łoś... ale prawdziwe losie to urzędasy i weterynarze, którym jak widać się nie chciało zareagować. W sumie db że nikt nie zastrzelił zwierzaŹródło komentarza: Ranne zwierzę i „spychologia”. Nikt nie chciał pomóc łosiowi...Autor komentarza: RobTreść komentarza: Niech się sam utopi... Prawie dożywocie, w sume za głupote... Ludzie słabo wyceniają swoje zycie ;-1Źródło komentarza: Recydywista groził pobiciem i utopieniem. Grozi mu 18 lat za kratami
Reklama