- Postawiłam zbyt wysoką poprzeczkę, ale myślę iż oba najmłodsze zespoły w kategorii 6-11 lat poradziły sobie z tym znakomicie. Nasz rodzynek, Jaś Tomaszewski, najmłodsza 4-letnia Inga Kratewicz i Zosia Zadrejkowska śmiało udzielali wywiadu mówiąc ile mają lat – opowiada Celina Pacanowska, instruktorka grupy Bursztynki, w skład której wchodzą Calineczki i Krasnale.
Festiwal rozpoczął się od solowych jazz dance. W tej kategorii startowało 16 zawodniczek, z czego do finału weszło osiem, w tym trzy z malborskiego zespołu. Pierwsze miejsce zajęła Martynka Kraske, Ania Szczepańska wytańczyła czwarte, a Natalia Nowakowska piąte miejsce. W kategorii taniec współczesny solo, na 16 tancerzy drugie miejsce zajęła Martynka Kraske.
- W kategorii klasyka solo udział wzięło osiem zawodniczek, i tu nasza Martynka Kraske zdobyła trzecie miejsce – informuje Celina Pacanowska. - Podsumowując tańce solo, Martynka zdobyła trzy medale, Ania i Natalia po jednym, gdyż tańczyły tylko w kategorii jazz.
W tańcach zespołowych grupy debiutowały w tańcu klasycznym. I tak: w Mini Corps de Ballet 6-11 lat Calineczki w składzie: Martynka Kraske, Ania Szczepańska, Ada Śpiewak, Eliza Kościelska, Małgosia Zając, Kasia Makarewicz i Nikola Jasnoch zajęły pierwsze miejsce. W Corps de Ballet najmłodszą grupą 4-11 lat były malborskie Krasnale i na osiem zespołów wytańczyły trzecie miejsce.
W kategorii taniec współczesny Calineczki były pierwsze. Obie grupy trzymały nominacje na festiwal do Kielc.
- Jestem pod wrażeniem, iż wszystkie grupy stanęły na wysokości zadania, muszę zaznaczyć że w klasyce byłyśmy jedyną grupą, gdzie wszystkie tancerki stały w stójkach z nogą przy głowie. Cieszę się, iż zespoły odnalazły się w bardzo trudnej kategorii tańca, jakim jest balet i rywalizowały ze szkołami baletowymi. Nawiązały nowe znajomości z zespołami z Płocka, Stargardu Szczecińskiego, Polic – przyznaje instruktorka. - Festiwal odbywał się 7 km od ruchomych wydm, a więc największa nagrodą dla dzieci był pobyt i zabawa na wydmach, gdzie pogoda dopisała nam w 100 procentach. Dziękuję serdecznie rodzicom, babciom, dziadkom za pomoc podczas wyjazdu. Gratuluję raz jeszcze wszystkim wygranym a szczególnie Martynce Kraske, która pięciokrotnie prezentowała się na scenie.
Przed wyjazdem do Łeby, Bursztynki otrzymały zaproszenie do udziału w Mistrzostwach Świata IMCF w Malborku. Dyrektor Muzeum Bitwy pod Grunwaldem zaproponował, aby grupa uczestniczyła w ceremoni otwarcia, zakończenia i w pokazach tańców średniowiecznych.
Cieszę się i wiem, ile czeka nas pracy, ale będzie to kolejne doświadczenie i przeżycie dla zespołu, móc uczestniczyć w tak pięknym i wielkim przedsięwzięciu – podkreśla Celina Pacanowska. .
Burssztynki po raz kolejny dostały również zaproszenie na Dni Gdańska.
Napisz komentarz
Komentarze