Po dwóch latach uznaliśmy, że czas na kolejną edycję, tym razem pod tytułem „3 mamy się”. Dlaczego trzymamy się? Znamy się od dawna i lubimy. Bywamy niekiedy na tych samych plenerach, często planujemy i realizujemy wspólne podróże. Mamy podobną wrażliwość i inspirujemy się wzajemnie. Przez lata doskonalimy nasz warsztat, rozwijamy umiejętności i poszerzamy pole artystycznych zaciekawień. Tworzymy jednak w różnych technikach. To wszystko, naszym zdaniem sprawia, że wspólne ekspozycje są urozmaicone i interesujące.
Anna Panek
Studia ukończyła w Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi na Wydziale Grafiki. Dyplom uzyskała w pracowni plakatu u profesora Bogusława Balickiego w 1989 roku .
Zajmuje się malarstwem, projektowaniem graficznym, projektowaniem wnętrz. Brała udział w ponad 80 wystawach zbiorowych i zorganizowała 16 wystaw indywidualnych w Polsce i za granicą (Niemcy, Holandia, Japonia, Szwecja, Francja). Uczestniczyła również w kilkudziesięciu plenerach i sympozjach artystycznych. Jest finalistką konkursu Obraz roku 2002. Brała udział w wielu projektach międzynarodowych, m.in. "Spadkobiercy Rembrandta", "Ku nowym brzegom", "Dialog". Jej ostatnie działanie to projekt „3 po 3”. Jest to cykl wystaw zorganizowanych wraz z zaprzyjaźnionymi artystami, Ewą Łukiewską i Benedyktem Kroplewskim.
Inspiracją do malowania większości moich obrazów jest architektura. Tematu szukam z aparatem fotograficznym. Tak powstały materiał jest impulsem do pracy. Fotografia jest jednak tylko notatką. Obraz, który powstaje jest raczej syntezą, buduję go dużymi plamami płasko kładzionego koloru. Kolor jest tym co interesuje mnie przede wszystkim. To właśnie przy jego pomocy staram się tworzyć atmosferę moich prac.
Anna Panek 2018
Ewa Łukiewska
www.facebook.com\Ewalukiewska Art
Studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku na wydziale Malarstwa i Rzeźby. Dyplom z wyróżnieniem otrzymała w pracowni tkaniny artystycznej prof. Józefy Wnukowej. Jej twórczość koncentruje się wokół tkaniny oraz malarstwa, sztuki papieru. Prace często realizowane są autorskimi technikami. Poza powyższymi
działaniami zajmuje się edukacją plastyczną na różnych poziomach wiekowych. Bierze udział w plenerach i sympozjach w zakresie sztuki. Prezentowała swoje prace podczas licznych (320 wystaw) wystaw zbiorowych i kilkudziesięciu indywidualnych.
Jest laureatką wielu wyróżnień i nagród.
Benedykt Kroplewski
Urodził się w 1948 roku w Malborku. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w Gdańsku, w pracowniach prof. Adama Harasa, Romualda Pietkiewicza, Witolda Janowskiego. Dyplom uzyskał w 1980 roku. Zajmuje się malarstwem, grafiką, rysunkiem, ilustracją, plakatem. Wystawiał w wielu miastach polskich między innymi we Wrocławiu, w Warszawie, w Poznaniu, w Bydgoszczy, w Białymstoku, w Szczecinie, w Elblągu, w Toruniu, w Gdańsku, w Malborku, w Lesznie, w Kaliszu, w Pleszewie... oraz za granicą w USA, w Japonii, we Włoszech, w Niemczech, w Belgii, w Szwecji, w Rosji, na Litwie, na Łotwie, we Francji, Armenii, Nepalu, Grecji ... .
Otrzymał liczne wyróżnienia i nagrody na konkursach i festiwalach:
„Gdański Plakat Roku” 1979 r.,
Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdańsku, 1979 r. nagroda za plakat,
„Minima de...” Bytom 1994 r. malarstwo, I nagroda
„Plener malarski” Białowieża 1999r., nagroda główna
„Wisła w akwareli” Włocławek 1995r., II nagroda
Salon elbląski Galeria EL, Elbląg 1081r. 2002r. malarstwo,
„Triennale Martwej Natury” Sieradz 2001r.,
„Biennale Małych Form Malarskich” Toruń 2003
„Biennale Malarstwa i Tkaniny” Gdynia 2010, I nagroda,
„Powiatowe koncepcje” Żuławy 2016, nagroda główna
Napisz komentarz
Komentarze